+36 26 560 043
Utazás módja
Ország
Dátum
Utazás módja
Térség
Hajótársaság
Hajó
Dátum
Rugalmasság
Utazás időtartama
Ár (tól-ig)

2012. január 23.

Magyar fejlesztés aratott sikert Las Vegasban

Nagy örömünkre szolgál, hogy a Leonar3Do Zrt. hivatalos utaztatójaként megoszthatjuk Önökkel az alábbi nagyszerű hírt:

Sikeresen szerepelt a Las Vegas-i CES-en, és ezzel a világhír küszöbére jutott a Leonar3Do, a magyar fejlesztésű háromdimenziós, hivatalos nevén virtuális valóság platform és formatervező szoftver - írta a Népszabadság.

A térbeli formák számítógépes megtervezésére, illetve valódi tárgyak digitalizálására alkalmas rendszer szerencsés esetben akár a XXI. század első igazán jelentős magyar informatikai innovációja is lehet – a komoly üzleti potenciál azonban a realitások talaján maradva is mindenképpen benne van.

Rátai Dániel hardveres újításáról először 2005-ben számoltak be, az ötlettel több díjat is besöpört az Intel nemzetközi innovációs versenyén. Az eltelt csaknem hét esztendő alatt az időközben Leonar3Do névre keresztelt készlet professzionalizálódott, további díjakat nyert, jelentős kockázati tőkét és állami K + F-támogatási forrásokat vonzott, valamint egy fejlesztőcég is épült köré. A Las Vegas-i bemutatkozásnak az volt a célja, hogy a szakmai közönség bevonásával értékeljék az eredményt, és – ha lehet – megkezdjék a piaci bevezetést.

Ahogyan Mányai Roland, a cég marketingvezetője fogalmazott, a stand és a termék is lelkes fogadtatásra talált (részben talán azért, mert a legtöbb kiállító egy korábbról már ismert hardver vagy szoftver újabb változatával, és nem valami forradalmi nóvummal rukkolt elő, a Leonar3Dónak viszont ez volt az első „nagy” fellépése.

A 3D-s szemüvegből, kamerából, szenzorokból, számítógépes alapszoftverből, fejlesztőkészletből és a „térbeli egérből” álló készlet egyik első vásárlója az Iowai Egyetem 3D-s kurzusa volt – a diákok háromnégy hónapja használják az eszközt, illetve annak formatervező szoftverét, és a mostani CES-en is bemutatták, hogy eddig mire jutottak vele: karaktereket terveznek, méghozzá úgy, hogy a fejben megalkotott figurától tíz óra alatt eljutnak az aprólékosan „megdizájnolt”, 3D-s nyomtatón kinyomtatott térbeli figuráig.

A készletből háromféle változat létezik: van otthoni, iskolai és profeszszionális kiadás is. Ma még maga a magyar cég sem tudja, hogy mi mindenre lehet jó az eszköz, de a fejlesztések már iparágspecifikusan folynak: az autódizájn, a gép- és alkatrészgyártás, a tárgytervezés, az egészségügy, az oktatás, az építészet, a film és az animáció lehet a legfontosabb alkalmazási terület a jövőben.

 

2012.01.23.

Válogasson útjaink közt téma szerint!